Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła: • od 2004 roku propaguje zdrowy styl życia i dba o bezpieczeństwo dzieci w ramach realizacji programu Promocji Zdrowia „Żyj Zdrowo”, • w 2005 r. uzyskała Akces „Szkół Promujących Zdrowie”, • w 2008 r. otrzymała Certyfikat Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie na lata 2008 – 2013, • w 2014 r. ponownie otrzymała Certyfikat Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie na lata 2014 – 2017 Szkoła promująca zdrowie Zespół  Promocji Zdrowia Olimpiada Zdrowia-foto Zawody sportowe-foto Mini Memoriał-foto Trzymaj formę-foto Aktywne Koła Zainteresowań-foto Pasja – foto Rajdy piesze i rowerowe -foto Śniadanie daje moc-foto Pierwsza pomoc-foto

V edycja Gry Miejskiej „Bierzemy na Warsztat Tolerancję”

5 maja pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły: Lena, Antosia, Nicola, Maja oraz Piotrek – wzięło udział w V edycji Gry Miejskiej „Bierzemy na Warsztat Tolerancję”. W doborowym towarzystwie, współtworząc drużynę czerwoną, udało nam się zdobyć PIERWSZE MIEJSCE i zwyciężyć w grze! Ale nie zwycięstwo było najważniejsze. Podczas zmagań na ulicach miasta nie tylko rywalizowaliśmy, lecz przede wszystkim zdobyliśmy wiedzę o tym, jak okazywać pomoc w sposób przemyślany, pełen szacunku i nienarzucający się innym. Było to bardzo cenne doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć znaczenie empatii w codziennym życiu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział! Opiekunem naszych wolontariuszy była pani Paulina Cybulska. Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” Warsztat Terapii Zajęciowej w Pabianicach Miasto Pabianice

Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji świąt majowych. Wspólnie uczciliśmy Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V A przygotowali wyjątkowy montaż słowno-muzyczny. Dziękujemy młodym artystom za niezwykłą podróż w czasie i chwile wzruszenia. Nie mogło zabraknąć naszego Pocztu Sztandarowego, wspólnego odśpiewania hymnu, występu chóru szkolnego. To była piękna, ważna lekcja historii i patriotyzmu jak podkreśliła pani dyrektor, która przypomniała nam wszystkim, żebyśmy zawsze pamiętali o tym, że jesteśmy Polakami, a z miłości, i dla dobra Ojczyzny powinniśmy: uczyć się i interesować tym, co dzieje się w kraju i na świecie; znać historię i szanować symbole narodowe; dbać o język i dobro, które nas otacza; pielęgnować tradycje; być tolerancyjnym; pamiętać, żeby „mieć” nie było ważniejsze od „być”. Dziękujemy pani Katarzynie Krupskiej za przygotowanie uroczystości, pani Jagodzie Chmielewskiej za wsparcie oraz wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tej pięknej uroczystości.

Olimpiada „ŻYJ ZDROWO” dla uczniów klas I-III

  Było pysznie, zdrowo, kolorowo! Tak można podsumować OLIMPIADĘ „ŻYJ ZDROWO” dla uczniów klas I-III, ktora odbyła się 29 kwietnia. Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę bankietową, w której każda z klas przygotowała swój stół z przekąskami na zdrowe drugie śniadanie. Zadaniem uczniów było także przygotowanie klasowego plakatu „ZDROWY STYL ŻYCIA” oraz zaprezentowanie swojego stołu. Tutaj wielkie brawa i podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów i wychowawcom, bo stoły prezentowały się wspaniale! Nie mogło zabraknąć także prezentacji multimedialnej o historii olimpiady przygotowanej przez panią Danutę Mamrot oraz występu Koła Promocji Zdrowia prowadzonego przez panią Wiolettę Wojciechowską – pomysłodawczynię olimpiady i koordynatorkę Zespołu Promocji Zdrowia w SP17.

VIII POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY „Z mitologią za pan brat.”

24 kwietnia odbył się w naszej szkole coroczny już VIII POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY „Z mitologią za pan brat.” W tym roku motywem przewodnim była „Wyprawa po złote runo”. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z ośmiu szkół:  Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach Szkoła Podstawowa nr 2  Szkoła Podstawowa nr 5 im. Grzegorza Piramowicza w Pabianicach  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Pabianicach  Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach  Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach  Szkoła Podstawowa z Ksawerowa Szkoła Podstawowa z Woli Zaradzyńskiej Zawodnicy zmierzyli się w sześciu konkurencjach. Musieli między innymi przedstawić wybranego boga, rozwiązać test, wykazać się znajomością boskich atrybutów i mitologicznych związków frazeologicznych. Jury (pani Agnieszka Jaworska z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi – Filia w Pabianicach oraz pani Jolanta Marczuk- nauczyciel historii z naszej szkoły), było pod wrażeniem umiejętności aktorskich uczniów, a także świetnych strojów, jakie zaprezentowali uczestnicy. Ta konkurencja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, braw od uczestników i nauczycieli. Konkurs objął patronatem Arkadiusz Jaksa – Starosta Pabianicki. Miło nam było gościć pana Marcina Jaworskiego – zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Pabianicach. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej i jej ponadczasowości oraz uświadomienie uczniom, jaki wpływ na język współczesny ma mitologia. Zadania konkursowe zostały opracowane przez panią Agnieszkę Kik, która prowadziła konkurs oraz przygotowała niespodziankę – naukę tańca na zakończenie konkursu Różnice w końcowej punktacji były niewielkie. Jury ogłosiło swój werdykt i wręczyło dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Powiat Pabianicki i WEKiS z Miasto Pabianice. I MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Pawła II w Pabianicach II MIEJSCE Szkoła Podstawowa w Ksawerowie III MIEJSCE Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej Naszym młodym gościom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wiedzy. Mamy nadzieję, że przygotowany nektar i pożywna ambrozja smakowały

IX MINI MEMORIAŁ im. Małgorzaty Kozery -Gliszczyńskiej

IX MINI MEMORIAŁ ku pamięci naszej patronki Małgorzaty Kozery -Gliszczyńskiej już za nami. Ta impreza sportowa połączona była z rozgrywkami trójek koszykarskich dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i odbyła się w hali koszykówki Mosir Pabianice Dyrektor szkoły Agnieszka Okruszek oraz pan Adam Gąsiorowski kierownik ds. sportu przywitali zawodników, nauczycieli, sędziów, publiczność. Uczennica SP 17 i jednocześnie zawodniczka turnieju przy wyeksponowanym na sztaludze zdjęciu Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej przybliżyła wszystkim kilka faktów z życia i kariery sportowej naszej patronki. Szkolny zespół czirliderek z SP17 zaprezentował układ taneczny na rozpoczęcie zawodów. W rozgrywkach trójek koszykarskich wzięły udział szkoły: SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 9, SP 14, SP 17 i SP Wola Zaradzyńska. Po rozegraniu wszystkich meczów, nastąpiło podsumowanie wyników Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wyniki sześciu szkół, które grały w kategorii dziewcząt i chłopców zostały zliczone, aby wyłonić pierwszą trójkę Mini Memoriału. W tym roku I MIEJSCE i PUCHAR PRZECHODNI ufundowany w 2016 roku przez Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz zestaw gadżetów promocyjnych miasta uzyskała SP nr 3 w Pabianicach. I miejsce – SP 3 Pabianice II miejsce – SP Wola Zaradzyńska III miejsce – SP 1 Dalej SP2, SP9, SP17. Młodzi koszykarze otrzymali także pamiątkowe medale i dyplomy oraz piłki, których zakup sfinansował WEKiS przy Miasto Pabianice, RADA RODZICÓW SP17 i indywidualni sponsorzy. Nagrody zostały wręczone przez Panią Wiceprezydent Pabianic Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek, Pana Zastępcę Naczelnika Marcina Jaworskiego oraz Arkadiusza Mika. Kolejny już raz obecni nauczyciele wybrali najlepszych zawodników – koszykarkę i koszykarza turnieju. Dla nich pan Jan Gliszczyński (mąż patronki) ufundował 2 vouchery do sklepu sportowego. Nagroda trafiła do Leny z SP3 i Amadeusza z SP1. GRATULUJEMY!  

XX Rajd „Kamyka”

Dziś nasi uczniowie (jako najliczniejsza grupa) wzięli udział w jubileuszowym XX Rajdzie „Kamyka” zorganizowanym przez KTP „Aaron” PTTK Pabianice To wyjątkowe wydarzenie turystyczne, które łączy aktywność fizyczną z poznawaniem przyrody i historią regionu, co roku przyciąga wielu młodych miłośników wędrówek. Z naszej szkoły w rajdzie uczestniczyło aż 44 uczniów z klas IV–VIII, którzy dzielnie pokonali trasę i świetnie spędzili czas na świeżym powietrzu W konkursie wiedzy trzech naszych uczniów otrzymało wyróżnienia: Wojtek Fornalczyk, Szymon Rakowski, Krystian Klimek. Brawo!!! Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Kinga Nawrocka, Elżbieta Szatan, Jolanta Marczuk, Nadia Chaładaj. Była piękna pogoda, dużo uśmiechu, integracja i prawdziwa radość ze wspólnego wędrowania. Takie chwile pokazują, że aktywność poza szkołą to nie tylko ruch, ale też budowanie relacji i świetne wspomnienia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już czekamy na kolejne rajdy!

Projekt dofinansowany z UE „Każdy ma szansę na sukces” 

  Harmonogram zajęć prowadzonych w ramach projektu „Każdy ma szansę na sukces” w Szkole Podstawowej nr 17 im. Małgorzaty Kozery – Gliszczyńskiej w Pabianicach. I edycja – harmonogram obejmuje zajęcia prowadzone od 01.05.2026 roku do 25.06.2026 roku.   W związku z nieobecnością   dnia 9 czerwca 2026 r. (wtorek) z p. Agnieszki Stępnik  zajęcia unijne zostają  odwołane. W dniach 4 i 5  czerwca 2026r. (Boże Ciało, dzień dyrektorski) nie odbywają się żadne zajęcia z projektu. W związku z nieobecnością   dnia 2 czerwca 2026 r. (wtorek) z p. Katarzyny Siwki-Kwapis zajęcia unijne zostają  odwołane. W związku z nieobecnością dnia  09  czerwca – 2026 roku p. Nadii Chaładaj  zajęcia unijne z robotyki we wtorek zostają przeniesione na 15 czerwca 2026r. na godzinę 14:45-16:15. W związku z nieobecnością   dnia 28 maja 2026 r. (czwartek) z p. Katarzyny Siwki-Kwapis zajęcia unijne zostają  odwołane. W związku z wyjazdem klas VII na wycieczkę zajęcia unijne „Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z j. polskiego” z dnia 27 maja 2026 r. (środa) z p. Katarzyną Krupską zostają odwołane. W związku z wyjazdem klas VII na wycieczkę zajęcia unijne „Doradztwo zawodowe dla klas VII” z dnia 28 maja 2026 r. (czwartek ) z p. Wiolettą Wojciechowską zostają odwołane. W związku z wyjazdem klas VII na wycieczkę zajęcia unijne „Zajęcia rozwijające z języka angielskiego ” dla klas VII z dnia 27 maja 2026 r. (środa) i 28 maja 2026r, (czwartek) z p. Anną Medyńską zostają odwołane. W związku z wyjazdem klas III  na wycieczkę zajęcia unijne „Koło z robotyki dla klas I-VI” z 19 czerwca 2026r. z p. Renatą Wiśniewską -Kociołek zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  29  maja  – 2026 roku p. Renaty Wiśniewskiej Kociołek zajęcia unijne  z piątku zostają odwołane. W związku z wyjazdem klas VIII  na wycieczkę zajęcia unijne z 28 maja 2026r. z p. Danutą Mamrot zostają przeniesione na 25 maja 2026r. na godzinę 14:55-15:40. W związku z wyjazdem klas VII  na wycieczkę zajęcia unijne z 27 maja 2026r. z p. Danutą Mamrot zostają przeniesione na 25 maja 2026r. na godzinę 15:50-16:35. Informujemy, że zajęcia projektu unijnego z chemii z dnia 13 i 27 maja 2026r.  p. Natalią Otocką będą odrabiane 25 maja w godzinach 14:00–17:00.  W związku z nieobecnością klas VI dnia 27 maja 2026r. zajęcia unijne z chemii  z p. Natalią Otocką zostają odwołane.  W związku z nieobecnością dnia  26  maja – 2026 roku p. Karoliny Janiak zajęcia unijne we  wtorek zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  18 i 19  maja – 2026 roku p. Jagody Chmielewskiej  zajęcia unijne w poniedziałek i wtorek zostają odwołane. W dniach 11-13 maja 2026r. (egzamin ósmoklasisty) nie odbywają się żadne zajęcia z projektu. W związku z nieobecnością od dnia 22 kwietnia 2026 roku p. Katarzyny Siwki-Kwapis zajęcia unijne „Jestem ważny – Program Budowania Wewnętrznej siły”  (z wtorku i czwartku) zostają odwołane do 8 maja 2026. Od 01.09.2026 r. w związku z organizacją roku szkolnego 2026/2027 terminy zajęć ulegną zmianie. II Harmonogram zajęć  01.05.2026r. W związku z nieobecnością dnia  29 kwietnia ( środa)  2026 roku p. Agnieszki Stępnik  zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  28 kwietnia ( wtorek)  2026 roku p. Agnieszki Stępnik  zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia 20 kwietnia ( poniedziałek) 2026 roku p. Jagody Chmielewskiej zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  14 kwietnia ( wtorek)  2026 roku p. Agnieszki Stępnik  zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  13 kwietnia ( poniedziałek)  2026 roku p. Moniki Kłos  zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  30 marca (poniedziałek) 2026 roku p. Jagody Chmielewskiej zajęcia unijne zostają odwołane. W związku z nieobecnością dnia  13 marca (piątek) 2026 roku p. Marleny Jareckiej zajęcia unijne zostają odwołane. I Harmonogram zajęć  02.03.2026r. Regulamin Deklaracja uczestnictwa 18 lat Deklaracja uczestnictwa pon. 18 lat Formularz zgłoszeniowy  dla nauczycieli Formularz zgłoszeniowy  dla ucznia Klauzula-informacyjna-rodo-dla-uczestnika-indywidualnego Umowa dla nauczyciela Umowa dla ucznia

Rekrutacja

Zarządzenie Prezydenta Miasta Pabianic Oswiadczenie_potwierdzajace_spelnianie_kryterium_3_2026 Oswiadczenie_o_miejscu_pracy_lub_zamieszkania_krewnych_do_kryterium_nr_2 Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania_kandydata_i_rodzicow_kandydata_zgloszenie_do_obwodu Oswiadczenie_woli_przyjecia_dziecka_do_klasy_pierwszej 2026 Zasady_rekrutacji_szkoly_2026

Przewiń na górę
Przejdź do treści