IX MINI MEMORIAŁ ku pamięci naszej patronki Małgorzaty Kozery -Gliszczyńskiej już za nami.
Ta impreza sportowa połączona była z rozgrywkami trójek koszykarskich dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i odbyła się w hali koszykówki Mosir Pabianice
Dyrektor szkoły Agnieszka Okruszek oraz pan Adam Gąsiorowski kierownik ds. sportu przywitali zawodników, nauczycieli, sędziów, publiczność.
Uczennica SP 17 i jednocześnie zawodniczka turnieju przy wyeksponowanym na sztaludze zdjęciu Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej przybliżyła wszystkim kilka faktów z życia i kariery sportowej naszej patronki.
Szkolny zespół czirliderek z SP17 zaprezentował układ taneczny na rozpoczęcie zawodów.
W rozgrywkach trójek koszykarskich wzięły udział szkoły: SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 9, SP 14, SP 17 i SP Wola Zaradzyńska.
Po rozegraniu wszystkich meczów, nastąpiło podsumowanie wyników Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wyniki sześciu szkół, które grały w kategorii dziewcząt i chłopców zostały zliczone, aby wyłonić pierwszą trójkę Mini Memoriału.
W tym roku I MIEJSCE i PUCHAR PRZECHODNI ufundowany w 2016 roku przez Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz zestaw gadżetów promocyjnych miasta uzyskała SP nr 3 w Pabianicach.
I miejsce – SP 3 Pabianice
II miejsce – SP Wola Zaradzyńska
III miejsce – SP 1
Dalej SP2, SP9, SP17.
Młodzi koszykarze otrzymali także pamiątkowe medale i dyplomy oraz piłki, których zakup sfinansował WEKiS przy Miasto Pabianice, RADA RODZICÓW SP17 i indywidualni sponsorzy.
Nagrody zostały wręczone przez Panią Wiceprezydent Pabianic Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek, Pana Zastępcę Naczelnika Marcina Jaworskiego oraz Arkadiusza Mika.
Kolejny już raz obecni nauczyciele wybrali najlepszych zawodników – koszykarkę i koszykarza turnieju. Dla nich pan Jan Gliszczyński (mąż patronki) ufundował 2 vouchery do sklepu sportowego.
Nagroda trafiła do Leny z SP3 i Amadeusza z SP1.
GRATULUJEMY!

